Algodijital Kodlama Aracı
17 Ekim 2019 Yorum yok Kodlama Araçları admin

Algo Dijital; çocuklarımıza, oyunlar üzerinden algoritmik düşünme kazanımı vermeyi hedefleyen bir web platformu. Eğlenceli karakterler ve hikâyelerle çocukların; hem dijital beceriler kazanmasına hem de hayatın her alanında faydalanacakları düşünsel kazanımları elde etmesine yardımcı olmayı amaçlıyor.

  • Eğlenceli oyunlarla algoritmik düşünme becerisi kazandırır.
  • Dijital dünyanın alfabesi kodlamayı,blok Temelli Kodlama’yla öğretir.
  • Merak etmeyi ve keşfetmeyi teşvik eder.

Uygulama internet tabanlı olduğu için bilgisayar, tablet ve telefonda oynayabilirsiniz. Siteye üye olarak kazandığınız puanları ve kaldığınız bölümleri takip edebilirsiniz. Siteye üye olmadan da uygulamayı kullanabilirsiniz.

40 bölümden oluşan oyunda kendi gezegeninizdeki bu bölümleri tamamlayıp diğer gezegenleri aktif hale getirebilirsiniz. İlk bölümleri kolay olan oyunda ilerledikçe bölümler zorlaşıyor, döngü ve koşul bloklarını kullanmak gerekiyor. Blokları doğru sıralamada başlayınca bloğunun altına sürükleyip bıraktıktan sonra çalıştırıyorsunuz.

Üye olurken mail adresi gerekmiyor. Belirlediğiniz kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapıyorsunuz. Üyeliğin 2. aşamasında size verilen avatarlardan 3 tanesini sıralayıp gizli şifre oluşturuyorsunuz. Asıl şifrenizi unutursanız bu avatar sıralaması ile şifrenizi değiştirebilirsiniz.

 

SİTEYE GİTMEK İÇİN TIKLAYIN

 

Etiketler
Yazar Hakkında
admin Kodla Türkiyem

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir