Code.org ile Blok Tabanlı Kodlama Aracı
26 Ocak 2019 Yorum yok Kodlama Araçları admin

Code.org, okullardaki bilgisayar bilimine erişimi arttırmayı amaçlayan, her okuldaki her öğrencinin tıpkı biyoloji, kimya veya matematik gibi bilgisayar bilimlerini öğrenme fırsatı sunmaya çalışan kar amacı gütmeyen bir kuruluştur. İlk ve ortaokulda bilgisayar bilimleri ve kodlama  öğretimi için en yaygın kullanılan araçtır.

Code.org’u kimler kullanabilir?
Code.org’u herkes bireysel olarak kullanabilir. Öğretmenler ise sınıf oluşturup öğrencilerine kodlama öğretebilir ve çalışmalarını takip edebilir.

Code.org İçinde Neler Var?
Code.org içinde basitten zora doğru ilerleyen kurslar, web sitesi ve oyun geliştirebileceğiniz araçlar ve bağımsız kurslar bulunmaktadır.

Code.org Nasıl Kullanılır?
Code.org sitesine girdikten sonra sağ üst köşedeki Giriş Yap düğmesine tıklayın. Ardından açılan sayfada Hesap Oluşturdüğmesine tıklayın. Üyelik formunu doldurun.Hesap türünü öğrenci veya öğretmen olarak seçin. Ayrıca Google, Facebook ve Microsoft hesabınızla da üye olabilirsiniz. Hesap oluşturduktan sonra aynı sayfadan giriş yapabilirsiniz.  Öğrenci olarak üye olduysanız kurs1 veya kurs 2’den başlayarak dersleri uygulamaya başlayabilirsiniz.

Öğretmen olarak üye olduysanız sınıf oluşturma işlemine devam edelim. Ana sayfada Bölüm Oluştur düğmesini göreceksiniz. Bu düğmeye tıklayın. Açılan sayfada oturun açma seçeneğini seçin. Sonraki ekranda bölüm ismini (Örn: 6-A Sınıfı), öğrenci seviyesini ve başlangıç kursunu seçip kaydedin. Oturum açma seçeneklerinden resimle oturum açma daha kullanışlıdır.

Sınıfın karşısındaki öğrenci ekle düğmesine tıklayıp öğrencileriniz ekleyebilirsiniz. Birden fazla öğrenci ekle düğmesi ile tüm sınıfı aynı anda ekleyebilirsiniz. Aynı sayfada öğrenci giriş bağlantısı ve öğrencilerin giriş için kullanacakları avatar resimlerini de görüp yazdırabilirsiniz. Öğrenci çalışmalarını da bu sayfadan takip edebilirsiniz.

Siteye Gitmek İçin Tıklayın
Etiketler
Yazar Hakkında
admin Kodla Türkiyem

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir