Makeblock Ranger Robot Seti – Ortaokul
20 Ocak 2020 Yorum yok Robotik Setler admin

Makeblock (mBot) Ranger STEM Robot Kiti, aynı parçalarla tek tek oluşturulabilecek 3 farklı robot yapısı için gerekli parçaları için bir eğitim kitidir. Birbirine dönüştürülebilen bu robotlar: robot tank, 3 tekerlekli yarış arabası ve denge arabasıdır (self-balance car). mBot Ranger STEM Robot Kiti’ni İpad’inizden laptonuzdan veya talet bilgisayarınızdan programlayıp kontrol edebilirsiniz. mBot Ranger STEM Robot Kiti daha çok çocuklara ve genç geliştiricilere hitap eder! mBot Ranger STEM Robot Kiti ile oluşturulacak robotlar tam da onların seveceği gibi kablosuz olarak tablet veya akıllı telefonla kontrol edilebilir ve Arduino ile uyumludur. Ayrıca Makeblock Başlangıç Kiti’nde olduğu gibi mBot Ranger STEM Robot Kiti’ni de grafik programlama dili Scratch ile programlayıp kontrol edebilirsiniz. mBot Ranger STEM Robot Kiti kaynaklar online kurs ve kılavuzlar için de oldukça zengin bir kaynakçaya sahiptir. mBot Ranger STEM Robot Kiti MakeBlock üretimli ve farklı kitler içersinde bulunan 400 parçayla da uyumludur yani bu kitlerden kullanmak istediğiniz parçalar mBot Ranger STEM Robot Kiti’nde kullanılabilir.

Arazi Aracı: Bir arazi robot tankı olabilen Mbot Ranger, daha geniş çeşitli arazilerde diğer robot araç ya da çoğu araçlara göre daha geniş bir şekilde tasarlanmıştır.
Havalı Raptor: Arazi aracını kolayca oyunda gibi hızlı spin atabilen ve yakalamaya istekli bir raptora dönüştürebilirsin.
Dengede Duran Sinirli Kuş: Düz giderken ya da normal dururken sabit düzeyde denegede kalır ve dönüşler yapıldığında bir açıyla döner ve dengede kalır.

Etiketler
Yazar Hakkında
admin Kodla Türkiyem

Cevap Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir